Brazylijska zupa z czarnej fasoli z pieczonymi plannainami (wegańska, bezglutenowa)

A aktywność z tego frontu musi rozpocząć się teraz, aby osiągnąć cel zerowej emisji netto do 2050 r. Wchodzi zwierząt gospodarskich, ponieważ sektor ten w dużej mierze przemieszczył naturalne zlewozmywaki węglowe (które sekwestrują węgiel), a także zajmuje znaczną część lądu To należy przywrócić. Gdyby rolnictwo zwierząt byłyby kontynuowane jak zwykle model, sam sektor ten byłby stanowił 49% budżetu na emisję na 1,5 ° C do 2030 r., Według zespołu badawczego.

Międzyrządowy panel w sprawie raportu o ocenie zmian klimatu w 1990 r., Produkcja mięsa, mleka i jaj wzrosła ocuvit opinie negatywne z 758 milionów ton do 1247 milionów ton w 2017 r. I przewiduje się dalszy wzrost, zgodnie z raportem opublikowanym w Lancet Planetary Health.

Jednym z największych celów zmniejszania ryzyka globalnego ocieplenia powyżej 1,5 ° C lub 2 ° C jest wezwanie do krajów o wysokim dochodzie i o średnim dochodzie, aby uwzględnić cztery miary w ich zobowiązaniach do zobowiązań Umowa paryska, od 2020 r. Według naukowców kraje te powinny zadeklarować ramy czasowe dla szczytowego zwierząt gospodarskich, podczas których produkcja z każdego gatunku nie będzie nadal rosła. Następnie, w sektorze zwierząt gospodarskich powinni zidentyfikować największe źródła emisji i/lub okupantów gruntów i wyznaczyć cele redukcji. Następnie kraje te powinny zastosować najlepiej dostępną strategię żywnościową, aby zastąpić żywność zwierząt żywą żywnością, która minimalizuje wpływ na środowisko i maksymalizują korzyści zdrowotne ludzkie, takie jak impulsy, ziarna, owoce, warzywa, orzechy i nasiona. Wreszcie, jeśli to możliwe, kraje powinny zmienić przeznaczenie gruntów jako zlewu węglowego, przywracając natywną pokrycie roślinności do maksymalnego potencjału sekwestracji węgla.

Co możesz zrobić z tymi najnowszymi zaleceniami? Możesz wypełnić swój talerz więcej roślin i mniej zwierząt, wspierając obecne zalecenia dotyczące zdrowia planet.

Źródła:

Harwatt H, Ripple WJ, Chaudhary A i in. Naukowcy wzywają do ponownych obietnic Paris do przekształcenia rolnictwa. Jedz lancet. 2019; 4 (1). doi.org/10.1016/s2542-5196(19)30245-1.

Reynolds E. World musi dotrzeć do „szczytu mięsa” do 2030 r., Aby osiągnąć cele zmian klimatu, naukowcy ostrzegają. CNN. Opublikowano 12 grudnia 2019 r. Dostęp 6 lutego 2020. https://edition.cnn.com/2019/12/12/world/peak-meat-2030-lancet-intl-scli-scn/index.html.

Przeczytaj więcej o zrównoważonym jedzeniu opartym na roślinach tutaj:

Diety przyjazne klimatyczne są zdrowym podejmowaniem raportu Eat-Lancet na temat zrównoważonego, zdrowego dietetycznego zdrowia i skutków ekologicznych wyborów żywności

Blog | Aktualizacje badań oparte na roślinach Zobacz komentarz Komentarz

Zostaw odpowiedź Odpowiedź Anuluj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz moje imię, e -mail i strona internetowa w tej przeglądarce następnym razem, gdy komentuję

Kokosowe gofry Cherry Cherry

Sharon Palmer

Opublikowane 16 stycznia 2020

Zaktualizowano 31 marca 2021

· Przepis

Te chrupiące, pyszne gofry z ciemnej czekolady kokosowej naprawdę pakują się w moc odżywczych. Kokos, wiśnie, ciemna czekolada, chia i pełnoziarniste mąka w mieszance. Światło w cukrze, soli i tłuszczu, możesz czuć się dobrze w tym zdrowym gofrze, który wykorzystuje Aquafaba (płyn fasoli), aby uzyskać lekką puszystą konsystencję bez jaj. Jest tak samo pyszny na deser, z gałką lodów kokosowych, jak na śniadanie.

Kokosowe gofry Cherry Cherry (wegańskie)

(2 głosy, Średnia: 5,00 na 5) Ładowanie …

5 z 2 recenzji

Autor: dietetyk zasilany roślinami · Przepis

Te chrupiące, pyszne gofry z ciemnej czekolady kokosowej naprawdę pakują Moc składników odżywczych dzięki kokosowi, wiśniom, ciemnej czekoladzie, chia i pełnoziarnistej mąki w mieszance. Światło w cukrze, soli i tłuszczu, możesz czuć się dobrze w tym zdrowym gofrze, który wykorzystuje Aquafaba (płyn fasoli), aby uzyskać lekką puszystą konsystencję bez jaj. Jest tak samo pyszny na deser, z gałką lodów kokosowych, jak na śniadanie.

Kokosowe gofry Cherry Cherry (wegańskie)

(2 głosy, Średnia: 5,00 na 5) Ładowanie …

5 z 2 recenzji

Autor: dietetyk zasilany rośliną

Czat roślin: Chef Mark Reinfeld

Sharon Palmer

Opublikowano 20 stycznia 2016 r.

Zaktualizowano 13 października 2020 r.

· Przepis

Cieszę się, że MARK MARKU I BASE Reinfeld na moim blogu już dziś! Mark jest zwycięskim szefem kuchni i autorem 30-minutowej serii wegańskiej. Jest laureatem nagrody Vegan.com Nagroda Roku i ma ponad 20 -letnie doświadczenie w przygotowaniu kreatywnej kuchni wegańskiej i surowej. Mark jest szefem kuchni dla Summerfest Towarzystwa wegetariańskiego w Ameryce Północnej, jednej z największych konferencji wegetariańskich na świecie. Jest opisany przez Vegcooking.com jako „przygotowany na czołowym krawędzi współczesnego wegańskiego gotowania”. Mark jest założycielem szefa kuchni Blossoming Lotus Restaurant w Portland, lub zwycięzcą nagrody Honolulu Advertiser „Ilima” za „Best Restaurant on Kaua’i” i jest laureatem nagrody Platinum Marrote Award za Living Foods – nagrodę krajową przyznaną przez Nagrodę Nagroda Aspen Center of Integral Health z najlepszymi amerykańskimi „innowacyjnymi i pionierskimi zdrowymi szefami kuchni”. Uczy także warsztatów, szkoleń i zanurzenia kulinarnych na całym świecie i online na stronie www.veganfusion.com. Jego pierwsza książka kucharska, Vegan Fusion World Cuisine, zdobyła 9 krajowych nagród, w tym nagrodę dla smakoszy za „Najlepszą wegetariańską książkę kucharską w USA”. Jego siódma książka kucharska, Healing the Vegan Way, będzie dostępna tej wiosny.

Po przeczytaniu o pracy, którą wykonał w świecie roślinnym, musiałem go mieć na moim blogu! Aby dowiedzieć się więcej o kulinarnych poglądach Marka i jednym z jego ulubionych przepisów!

Co zainspirowało Twoją własną podróż opartą na roślinach?

Połączyłem się ze zwierzętami podczas pracy nad kibucem w Izraelu.

Czy praca w kulinarnej jest wyzwaniem?

Cała moja kariera zawodowa koncentrowała się wokół wegetariańskiej, wegańskiej i surowej kuchni żywności. Zawsze byłem jasny, że będę pracować tylko z żywnością roślinną, więc nigdy nie było to dla mnie problemem.

Czy uważasz, że wszystko się zmieniają na lepsze świat, gdy poruszają się szefowie kuchni Więcej dla roślin?

Jestem zdumiony świadomością otaczającą kuchnię wegańską, która rozwija się w kulinarnym świecie. Niedawno przeprowadziłem szkolenie szefa kuchni dla firmy zarządzającej Bon Appetit i przeszkolonymi szefami kuchni z Wolfgang Pucks, John Hopkins University, Muzeum w Waszyngtonie i innych uczelniach. Zaciągnęli moje usługi na szkolenie ze względu na ogromny wzrost popytu wśród studentów i klientów w ich miejscach. Im więcej szefów kuchni głównych przyjmuje żywność na bazie roślin, tym bardziej będą przyczyniać się do ewolucji dania kuchni.

Opowiedz nam trochę o swojej wegańskiej akademii fusion.

Akademia jest rozszerzeniem warsztatów, szkoleń z szefem kuchni i wycieczek kulinarnych, które oferowałem na arenie międzynarodowej przez ostatnie kilka lat. Obecnie mam jedno, dwa i pięć dni szkolenia w postaci pop-upnej szkoły kulinarnej w Miami.

Co powiesz ludziom, którzy mówią, że boją się roślin, ponieważ będą ” tęsknię za mięsem ”?

Sugestie dotyczące zamienników w zależności od tego, gdzie są. Podczas gdy silnie opowiadam się za dietą w całej żywności, roślin, uważam, że wiele „analogowych” produktów mięsnych jest bardzo ważnych i pomocnych dla osób, które wciąż mają silne pragnienia mięsa. Na rynku jest teraz tak wiele wspaniałych produktów, które mogą odtworzyć smak i konsystencję produktów na bazie mięsa. Jakie są twoje ulubione wskazówki dotyczące gotowania na bardziej skoncentrowane na roślinach styl jedzenia? Zachęcam ludzi do większej kreatywności dzięki sałatkom… dodawanie różnych warzyw, wycięte lub spiralizowane na różne sposoby. Dodaj surowe lub prażone orzechy lub nasiona, różne rośliny strączkowe i ziarna. Możesz także eksperymentować z jednym składnikiem tygodniowo, co drugi tydzień lub raz w miesiącu. Dowiedz się, jak składnik jest używany i włączany do swojego repertuaru kulinarnego.

Podziel się 5 ulubionymi potrawami, bez których nie możesz żyć.

Osobiście lubię…

1. Komosa ryżowa jako ziarno (botanicznie ziarno) 2. Drożdże odżywcze jako przyprawa (dla białka, witaminy B i orzechowy tandetny smak) 3. Tamari bez pszenicy, aby poprawić smak potraw4. Chipotle proszek za zadymione ciepło jako Spice5. Jarmuż lub collards jako ciemny liściasty zielony 6. (Bonus) Czarne nasiona sezamu jako ulubione dodatki

Czy możesz udostępnić nam jeden ze swoich ulubionych przepisów?

Brazylijska zupa z czarnej fasoli z pieczonymi plananami (wegańska, bezglutenowa)

(jeszcze bez ocen) Ładowanie …

Autor: zasilany rośliną Dietetyk · Przepis

Cieszę się, że szef kuchni i kolegów z roślin Mark Reinfeld dzisiaj na moim blogu! Mark jest zwycięskim szefem kuchni i autorem 30-minutowej serii wegańskiej. Jest laureatem nagrody Vegan.com Nagroda Roku i ma ponad 20 -letnie doświadczenie w przygotowaniu kreatywnej kuchni wegańskiej i surowej. Mark jest szefem kuchni dla Summerfest Towarzystwa wegetariańskiego w Ameryce Północnej, jednej z największych konferencji wegetariańskich na świecie. Jest opisany przez Vegcooking.com jako „przygotowany na czołowym krawędzi współczesnego wegańskiego gotowania”. Mark jest założycielem szefa kuchni Blossoming Lotus Restaurant w Portland, lub zwycięzcą nagrody Honolulu Advertiser „Ilima” za „Best Restaurant on Kaua’i” i jest laureatem nagrody Platinum Marrote Award za Living Foods – nagrodę krajową przyznaną przez Nagrodę Nagroda Aspen Center of Integral Health z najlepszymi amerykańskimi „innowacyjnymi i pionierskimi zdrowymi szefami kuchni”. Uczy także warsztatów, szkoleń i zanurzenia kulinarnych na całym świecie i online na stronie www.veganfusion.com. Jego pierwsza książka kucharska, Vegan Fusion World Cuisine, zdobyła 9 krajowych nagród, w tym nagrodę dla smakoszy za „Najlepszą wegetariańską książkę kucharską w USA”. Jego siódma książka kucharska, Healing the Vegan Way, będzie dostępna tej wiosny.

Po przeczytaniu o pracy, którą wykonał w świecie roślinnym, musiałem go mieć na moim blogu! Aby dowiedzieć się więcej o kulinarnych poglądach Marka i jednym z jego ulubionych przepisów!

Co zainspirowało Twoją własną podróż opartą na roślinach?

Połączyłem się ze zwierzętami podczas pracy nad kibucem w Izraelu.

Czy praca w kulinarnej jest wyzwaniem?

Cała moja kariera zawodowa koncentrowała się wokół wegetariańskiej, wegańskiej i surowej kuchni żywności. Zawsze byłem jasny, że będę pracować tylko z żywnością roślinną, więc nigdy nie było to dla mnie problemem.

Czy uważasz, że wszystko się zmieniają na lepsze świat, gdy poruszają się szefowie kuchni Więcej dla roślin?

Jestem zdumiony świadomością otaczającą kuchnię wegańską, która rozwija się w kulinarnym świecie. Niedawno przeprowadziłem szkolenie szefa kuchni dla firmy zarządzającej Bon Appetit i przeszkolonymi szefami kuchni z Wolfgang Pucks, John Hopkins University, Muzeum w Waszyngtonie i innych uczelniach. Zaciągnęli moje usługi na szkolenie ze względu na ogromny wzrost popytu wśród studentów i klientów w ich miejscach. Im więcej szefów kuchni głównych przyjmuje żywność na bazie roślin, tym bardziej będą przyczyniać się do ewolucji dania kuchni.

Opowiedz nam trochę o swojej wegańskiej akademii fusion.

Akademia jest rozszerzeniem warsztatów, szkoleń z szefem kuchni i wycieczek kulinarnych, które oferowałem na arenie międzynarodowej przez ostatnie kilka lat. Obecnie mam jedno, dwa i pięć dni szkolenia w postaci pop-upnej szkoły kulinarnej w Miami.

Co powiesz ludziom, którzy mówią, że boją się roślin, ponieważ będą ” tęsknię za mięsem ”?

Sugestie dotyczące zamienników w zależności od tego, gdzie są. Podczas gdy silnie opowiadam się za dietą w całej żywności, roślin, uważam, że wiele „analogowych” produktów mięsnych jest bardzo ważnych i pomocnych dla osób, które wciąż mają silne pragnienia mięsa. Na rynku jest teraz tak wiele wspaniałych produktów, które mogą odtworzyć smak i konsystencję produktów na bazie mięsa. Jakie są twoje ulubione wskazówki dotyczące gotowania na bardziej skoncentrowane na roślinach styl jedzenia? Zachęcam ludzi do większej kreatywności dzięki sałatkom… dodawanie różnych warzyw, wycięte lub spiralizowane na różne sposoby. Dodaj surowe lub prażone orzechy lub nasiona, różne rośliny strączkowe i ziarna. Możesz także eksperymentować z jednym składnikiem tygodniowo, co drugi tydzień lub raz w miesiącu. Dowiedz się, jak składnik jest używany i włączany do swojego repertuaru kulinarnego.

Podziel się 5 ulubionymi potrawami, bez których nie możesz żyć.

Osobiście lubię…

1. Komosa ryżowa jako ziarno (botanicznie ziarno) 2. Drożdże odżywcze jako przyprawa (dla białka, witaminy B i orzechowy tandetny smak) 3. Tamari bez pszenicy, aby poprawić smak potraw4. Chipotle proszek za zadymione ciepło jako Spice5. Jarmuż lub collards jako ciemny liściasty zielony 6. (Bonus) Czarne nasiona sezamu jako ulubione dodatki

Czy możesz udostępnić nam jeden ze swoich ulubionych przepisów?

Brazylijska zupa z czarnej fasoli z pieczonymi plananami (wegańska, bezglutenowa)

(jeszcze bez ocen) Ładowanie …

Autor: zasilany rośliną Dietetyk

Czat roślin: David Ingalls, MS, Rd, z Zing Bars

Sharon Palmer

Opublikowano 27 kwietnia 2016 r.

Zaktualizowano 13 października 13 października , 2020

· Przepis

To taki zaszczyt mieć Davida Ingallsa, MS, RD, współzałożyciela i dyrektora generalnego Zing Bars, na moim blogu! David uzyskał tytuł magistra w dziedzinie żywienia na Uniwersytecie Bastyr w 2004 roku i ukończył staż w dietetycznym centrum medycznym w Seattle w 2005 Siedem lat, gdzie doradza pacjentom z problemami, od cukrzycy i chorób serca po utratę masy ciała, alergie pokarmowe i zaburzenia trawienne. David wprowadził w 2008 r. Zing Bars jako sposób na zapewnienie baru żywieniowego, który ma inteligentną równowagę wysokiej jakości białka, węglowodanów powolnych, dobrych tłuszczów i błonnika dietetycznego. Są wolne od alergenów, takich jak gluten i białko sojowe, dodatki i konserwatywy oraz składniki GMO. Występują również w odmianach wegańskich i wegetariańskich. Znane ze swojego wspaniałego smaku, bary zing mają kremową nakrętkę lub bazę masła nasion; Proces, białko ryżowe lub serwatki oraz zdrowe składniki, takie jak komosy ryżowe, owsiane bezglutenowe i orzechy.

Contents